2220J0160222JCR
Mfr.Part #
2220J0160222JCR
Description
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220J0160222JCR
Knowles Syfer 2220J0160222JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 2200pF