2220J0160151JFR
Mfr.Part #
2220J0160151JFR
Description
CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Datasheets
2220J0160151JFR
Knowles Syfer 2220J0160151JFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 150pF