2220J0160151GFR
Mfr.Part #
2220J0160151GFR
Description
CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
150pF
Applications :
High Reliability
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J0160151GFR
Knowles Syfer 2220J0160151GFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 150pF