2220J0160150FCR
Mfr.Part #
2220J0160150FCR
Description
CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2220J0160150FCR
Knowles Syfer 2220J0160150FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 15pF