2220J0160125JDR
Mfr.Part #
2220J0160125JDR
Description
CAP CER 1.2UF 16V X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1.2μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2220J0160125JDR
Knowles Syfer 2220J0160125JDR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 1.2muF