2220J0160124GFT
Mfr.Part #
2220J0160124GFT
Description
CAP CER 0.12UF 16V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.12μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Datasheets
2220J0160124GFT
Knowles Syfer 2220J0160124GFT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 0.12muF