2220J0160123KCR
Mfr.Part #
2220J0160123KCR
Description
CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J0160123KCR
Knowles Syfer 2220J0160123KCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 0.012muF