2220J0160121GCT
Mfr.Part #
2220J0160121GCT
Description
CAP CER 120PF 16V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
120pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2220J0160121GCT
Knowles Syfer 2220J0160121GCT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 120pF