2220J0160100GFT
Mfr.Part #
2220J0160100GFT
Description
CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Published :
Tolerance :
±2%
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
2220J0160100GFT
Knowles Syfer 2220J0160100GFT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 10pF