2220J0100475MXT
Mfr.Part #
2220J0100475MXT
Description
CAP CER 4.7UF 10V X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
4.7μF
Datasheets
2220J0100475MXT
Knowles Syfer 2220J0100475MXT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 4.7muF