2220J0100393JCR
Mfr.Part #
2220J0100393JCR
Description
CAP CER 0.039UF 10V C0G/NP0 2220
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.039µF
Datasheets
2220J0100393JCR
Knowles Syfer 2220J0100393JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 0.039muF