2220J0100335MXR
Mfr.Part #
2220J0100335MXR
Description
CAP CER 3.3UF 10V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
3.3μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2220J0100335MXR
Knowles Syfer 2220J0100335MXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 3.3muF