2220J0100335KXR
Mfr.Part #
2220J0100335KXR
Description
CAP CER 3.3UF 10V X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
3.3μF
Published :
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220J0100335KXR
Knowles Syfer 2220J0100335KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 3.3muF