2220J0100332KCT
Mfr.Part #
2220J0100332KCT
Description
CAP CER 3300PF 10V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220J0100332KCT
Knowles Syfer 2220J0100332KCT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 3300pF