2220J0100274GCR
Mfr.Part #
2220J0100274GCR
Description
CAP CER 0.27UF 10V C0G/NP0 2220
Capacitance :
0.27μF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220J0100274GCR
Knowles Syfer 2220J0100274GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 0.27muF