2220J0100154GCT
Mfr.Part #
2220J0100154GCT
Description
CAP CER 0.15UF 10V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.15μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2220J0100154GCT
Knowles Syfer 2220J0100154GCT
0.15μF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J0100154GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220J0100154GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm