22201C106K4Z2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
22201C106K4Z2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 10UF 100V X7R 2220
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
10%
Capacitance :
10μF
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Dielectric :
X7R
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
22201C106K4Z2A
KYOCERA AVX 22201C106K4Z2A
10μF 100V Ceramic Capacitor 10%