2215JA250821KCTSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2215JA250821KCTSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2215 (5738 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 2215
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.150W 5.70mmx3.81mm
Capacitance :
820pF
Package / Case :
2215 (5738 Metric)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Feature :
High Voltage
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Knowles Syfer 2215JA250821KCTSPU
2215 5738Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.150W 5.70mmx3.81mm C0G NP0 1B ±10% 820pF