2215JA250821FCTSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2215JA250821FCTSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2215 (5738 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 2215
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Feature :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Package / Case :
2215 (5738 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.150W 5.70mmx3.81mm
Capacitance :
820pF
Published :
Knowles Syfer 2215JA250821FCTSPU
2215 5738Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.150W 5.70mmx3.81mm C0G NP0 1B ±1% 820pF