2200HT-3R3-V
Mfr.Part #
2200HT-3R3-V
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Description
FIXED IND 3.3UH 18.8A 5 MOHM TH
Fixed Inductors
Diameter :
24.13mm
Lead Spacing :
11.684mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Depth :
13.97mm
Max DC Current :
18.8A
Contact Plating :
Tin
Inductance :
3.3μH
DC Resistance (DCR) :
5mOhm Max
Size / Dimension :
0.950Diax0.550W 24.13mmx13.97mm
Construction :
Vertical Mount
Test Frequency :
1kHz
Current Rating :
18.8A
Lead Pitch :
11.68mm
Package / Case :
Radial, Vertical (Open)
Tolerance :
±15%
DC Current :
18.8A
Datasheets
2200HT-3R3-V
Bourns, Inc. 2200HT-3R3-V
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD