22-CBSA-0.75X1.5X0.2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
22-CBSA-0.75X1.5X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 0.75" X 1.5" SMD T/H
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Mounting Type :
Surface Mount, Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length - Overall :
1.500 38.10mm
Series :
20-CBS
Ventilation :
Non-Vented
Factory Lead Time :
3 Weeks
Type :
Shield, 2-Piece
Height - Overall :
0.200 5.08mm
Width - Overall :
0.750 19.05mm
Shield, 2-Piece 0.200 5.08mm 0.750 19.05mm Surface Mount, Through Hole 1.500 38.10mm Non-Vented 20-CBS
22-CBSA-0.75X1.5X0.2 Overview
22-CBSA-0.75X1.5X0.2 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Surface Mount, Through Hole value
20-CBS
22-CBSA-0.75X1.5X0.2 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
22-CBSA-0.75X1.5X0.2 RF Shields applications.
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
  • Bluetooth mice
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC