22-680-191TC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
22-680-191TC
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
Description
CONN HDR MALE PIN 22POS TIN
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Headers, Specialty Pin
Termination :
Solder
Number of Positions :
22
Contact Finish :
Tin
Pbfree Code :
yes
Series :
680
Number of Rows :
2
Additional Feature :
STANDARD: UL 94V-0
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Color :
Black
Number of Contacts :
22
Connector Type :
Header
Device Socket Type :
IC SOCKET
Lead Pitch :
2.54mm
Contact Type :
Male Pin
Packaging :
Tray
Pitch :
0.100 2.54mm
Feature :
Programmable
Published :
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
Contact Material :
Brass
Row Spacing :
0.300 (7.62mm)
Factory Lead Time :
5 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Housing Material :
NYLON46
Datasheets
22-680-191TC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CABLE 5POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH