22-680-191T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
22-680-191T
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
Description
CONN HDR MALE PIN 22POS TIN
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Headers, Specialty Pin
Contact Finish :
Tin
JESD-609 Code :
e3
Published :
Termination :
Solder
Row Spacing :
0.300 (7.62mm)
Pitch :
0.100 2.54mm
Feature :
Programmable
Number of Contacts :
22
Number of Rows :
2
Contact Type :
Male Pin
Series :
680
Number of Positions :
22
Factory Lead Time :
5 Weeks
Lead Pitch :
2.54mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tray
Device Socket Type :
IC SOCKET
Color :
Black
Housing Material :
NYLON46
Connector Type :
Header
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
STANDARD: UL 94V-0
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
ECCN Code :
EAR99
Contact Material :
Brass
Datasheets
22-680-191T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CABLE 5POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH