2100LL-151-V-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2100LL-151-V-RC
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 3.9A 43 MOHM TH
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Number of Terminations :
2
Inductance :
150μH
Tolerance :
±15%
Current Rating :
3.9A
Construction :
Vertical Mount
Depth :
11.43mm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Radial, Vertical (Open)
DC Current :
3.9A
DC Resistance (DCR) :
43mOhm Max
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Test Frequency :
1kHz
Size / Dimension :
0.860Diax0.450W 21.84mmx11.43mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Sendust
Lead Pitch :
10.16mm
Lead Length :
12.7mm
Shielding :
yes
Max DC Current :
3.9A
Height :
21.8mm
Lead/Base Style :
Radial
Pbfree Code :
yes
Series :
2100LL
Diameter :
21.8mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Type :
Toroidal
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
863.6 μm
Contact Plating :
Tin
Number of Functions :
1
Mount :
Through Hole
Datasheets
2100LL-151-V-RC
Bourns, Inc. 2100LL-151-V-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD