2100HT-820-H
Mfr.Part #
2100HT-820-H
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Description
FIXED IND 82UH 4.8A 49 MOHM TH
EAR99
Lead Spacing :
20.066mm
Mount :
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Size / Dimension :
0.860Dia 21.84mm
Inductance :
82μH
HIGH CURRENT INDUCTOR
Height :
11.43mm
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
yes
Current Rating :
4.8A
Package / Case :
Radial, Horizontal (Open)
Construction :
Hortizontal Mount
Diameter :
21.844mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
DC Current :
4.8A
HTS Code :
Tolerance :
±15%
Published :
DC Resistance (DCR) :
49mOhm Max
Max DC Current :
4.8A
Factory Lead Time :
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
Lead Pitch :
20.07mm
Test Frequency :
1kHz
Lead/Base Style :
Radial
Datasheets
2100HT-820-H
Bourns, Inc. 2100HT-820-H
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD