2100HT-681-H
Mfr.Part #
2100HT-681-H
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Description
FIXED IND 680UH 1.8A 350 MOHM TH
Test Frequency :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
1
Lead Spacing :
20.066mm
2
Radiation Hardening :
Inductance :
680μH
Size / Dimension :
0.860Dia 21.84mm
Max DC Current :
1.8A
Diameter :
21.844mm
Construction :
Hortizontal Mount
Military Standard :
Not
Tolerance :
±15%
Lead Pitch :
20.07mm
Series :
2100HT
DC Current :
1.8A
Lead/Base Style :
Through Hole
Height :
11.43mm
Mount :
Through Hole
Current Rating :
1.8A
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Package / Case :
Radial, Horizontal (Open)
Datasheets
2100HT-681-H
Bourns, Inc. 2100HT-681-H
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD