2100HT-680-V-RC
Mfr.Part #
2100HT-680-V-RC
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Description
FIXED IND 68UH 5.1A 44 MOHM TH
Stock
112
In Stock :
112
Test Frequency :
1kHz
Mount :
CYLINDRICAL PACKAGE
DC Current :
5.1A
Construction :
Vertical Mount
Package / Case :
Radial, Vertical (Open)
Published :
2009
Max DC Current :
5.1A
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Current Rating :
5.1A
Factory Lead Time :
14 Weeks
1
Military Standard :
Not
Tolerance :
±15%
Inductance :
68μH
Resistance :
44mOhm
Bulk
Lead/Base Style :
Radial
DC Resistance (DCR) :
44mOhm Max
HTS Code :
Diameter :
21.844mm
Lead Pitch :
8.89mm
Size / Dimension :
0.860Diax0.450W 21.84mmx11.43mm
Radiation Hardening :
No
Depth :
11.43mm
Datasheets
2100HT-680-V-RC
Bourns, Inc. 2100HT-680-V-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD