2100HT-471-V
Mfr.Part #
2100HT-471-V
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Description
FIXED IND 470UH 2A 290 MOHM TH
Size / Dimension :
0.860Diax0.450W 21.84mmx11.43mm
Mount :
Construction :
Vertical Mount
Tolerance :
±15%
Max DC Current :
2A
Operating Temperature :
-55°C~200°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead/Base Style :
2
Radiation Hardening :
1
Military Standard :
Not
DC Current :
2A
Factory Lead Time :
14 Weeks
HTS Code :
Height :
21.844mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Current Rating :
2A
Lead Pitch :
8.89mm
Inductance :
470μH
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Diameter :
21.844mm
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Published :
Test Frequency :
1kHz
Depth :
11.43mm
Package / Case :
Radial, Vertical (Open)
Datasheets
2100HT-471-V
Bourns, Inc. 2100HT-471-V
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD