2020R-22H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2020R-22H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Radial, Vertical
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 820NH 800MA 300MOHM TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±3%
Frequency - Self Resonant :
160MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Toroidal
Q Factor :
70
Lead Length :
25.4mm
Package / Case :
Radial, Vertical
Material - Core :
Iron
Termination :
Radial
Packaging :
Bulk
Depth :
2.79mm
Shielding :
No
Series :
2020R
Test Frequency :
25MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
70
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Inductance :
820nH
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Diameter :
0.55 mm
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Mounting Type :
Through Hole
Max DC Current :
800mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
800mA
Radiation Hardening :
No
Height :
5.84mm
Published :
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Q @ Freq :
70 @ 25MHz
Construction :
RECTANGULAR
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
2.79mm
Datasheets
2020R-22H
2020R-22H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD