200MSP3T1B3M7REH
Mfr.Part #
200MSP3T1B3M7REH
Manufacturer
E-Switch
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Manufacturer :
E-Switch
Product Category :
Electrical Life :
30,000 Cycles
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Series :
200
Illumination Type :
Illuminated, Non-Illuminated
Actuator Length :
9.40mm
Mounting Type :
Panel Mount, Right Angle, Vertical
Actuator Material :
Brass, Chrome Plated
Packaging :
Bulk
Termination Style :
PC Pin
Switch Function :
On-Off-On
Published :
Feature :
Epoxy Sealed Terminals
Mount :
Panel, Vertical
Illumination :
Non-Illuminated
Voltage - Rated DC :
20V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 4.95mm Dia
Factory Lead Time :
10 Weeks
Circuit :
SPDT
Contact Plating :
Gold
Voltage - Rated AC :
20V
Bushing Thread :
Operating Temperature :
-30°C~85°C