20021323-00034T4LF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
20021323-00034T4LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
CONN RCPT 34POS 0.05 GOLD SMD
Manufacturer :
Product Category :
Headers, Receptacles, Female Sockets
Number of Positions :
34
Number of Positions Loaded :
All
Row Spacing - Mating :
0.050 (1.27mm)
Max Operating Temperature :
85°C
Housing Material :
Plastic
Style :
Board to Board
Contact Finish Thickness - Mating :
10.0μin 0.25μm
Contact Plating :
Gold
Contact Finish - Mating :
Gold
Factory Lead Time :
14 Weeks
Applications :
General Purpose, Industrial, Telecommunications
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mount :
Surface Mount
Contact Material :
COPPER ALLOY
Max Voltage Rating (AC) :
125V
Mounting Type :
Surface Mount
Connector Type :
Receptacle, Bottom Entry
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Insulation Height :
0.087 2.20mm
Orientation :
Straight
Pitch :
1.27mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
22.05mm
Contact Shape :
Square
Color :
Black
Number of Contacts :
34
Number of Rows :
2
Series :
Minitek127® 20021323
Pitch - Mating :
0.050 1.27mm
Depth :
4.45mm
Insulation Material :
Plastic
Termination :
Solder
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Push-Pull
Insulation Color :
Black
Gender :
FEMALE
Packaging :
Tube
Contact Resistance :
50mOhm
2 Rows Receptacle, Bottom Entry Solder Copper Alloy Surface Mount Tube Gold Plastic 34 Positions Female Socket
20021323-00034T4LF Overview
20021323-00034T4LF Features
Minitek127® 20021323 series
20021323-00034T4LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
20021323-00034T4LF Rectangular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
2002 Amphenol Communications Solutions 54 JMPR WIRE 20PC 10CLR ASSTD MM 36
2002 Amphenol Communications Solutions 15,105 CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.438"