20021323-00034D8LF
Mfr.Part #
20021323-00034D8LF
Description
CONN RCPT 34POS 0.05 GOLD SMD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Depth :
4.45mm
Contact Finish - Mating :
Gold
Min Operating Temperature :
-40°C
Row Spacing - Mating :
0.050 (1.27mm)
Connector Type :
Receptacle, Bottom Entry
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
22.05mm
Contact Plating :
Gold
Max Voltage Rating (AC) :
125V
Insulation Height :
0.087 2.20mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Contact Material :
COPPER ALLOY
Series :
Minitek127® 20021323
Number of Contacts :
34
Pitch - Mating :
0.050 1.27mm
Feature :
Pick and Place
Pitch :
1.27mm
Contact Finish Thickness - Mating :
30.0μin 0.76μm
Number of Positions :
34
Contact Resistance :
50mOhm
2 Rows Receptacle, Bottom Entry Solder Copper Alloy Surface Mount Tube Gold Plastic 34 Positions Female Socket
20021323-00034D8LF Overview
20021323-00034D8LF Features
Minitek127® 20021323 series
20021323-00034D8LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
20021323-00034D8LF Rectangular Connectors applications.
  • Transportation
2002 Amphenol Communications Solutions 15,105 CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.438"