20-CBSA-2.75X3.0X0.2
Mfr.Part #
20-CBSA-2.75X3.0X0.2
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 2.75" X 3" SMD
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Shield, 2-Piece
Length - Overall :
3.000 76.20mm
Series :
20-CBS
Factory Lead Time :
3 Weeks
Height - Overall :
0.200 5.08mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width - Overall :
2.750 69.85mm
Ventilation :
Non-Vented
Shield, 2-Piece 0.200 5.08mm 2.750 69.85mm Surface Mount 3.000 76.20mm Non-Vented 20-CBS
20-CBSA-2.75X3.0X0.2 Overview
20-CBSA-2.75X3.0X0.2 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Surface Mount value
20-CBS
20-CBSA-2.75X3.0X0.2 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
20-CBSA-2.75X3.0X0.2 RF Shields applications.
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
  • Bluetooth mice
  • Speakers
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC