2.5M5-P0.5-W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2.5M5-P0.5-W
Manufacturer
Advanced Energy
Description
M-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
12.5mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Outputs :
1
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Trim/Adjustable Output :
yes
JESD-609 Code :
e3
Analog IC - Other Type :
DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
Output Voltage-Max :
2500V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Surface Mount :
No
Operating Temperature (Min) :
-10°C
Input Voltage-Nom :
4.5V
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Number of Terminations :
9
Terminal Finish :
Tin
Input Voltage (Min) :
5V
Length :
47mm
Input Voltage (Max) :
5.5V
Number of Functions :
1
JESD-30 Code :
R-XXMA-X9
Width :
28mm
Total Power Output-Max :
0.5W
Operating Temperature (Max) :
55°C