1XC0236-2T0-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1XC0236-2T0-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
Radial, Horizontal Cylinder
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2UH 13A 3 MOHM TH
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±25%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
DC Resistance (DCR) :
3mOhm
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.433Diax0.846L 11.00mmx21.50mm
Current Rating (Amps) :
13A
Type :
Wirewound
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Radial, Horizontal Cylinder
Inductance :
2μH
Operating Temperature :
150°C
Datasheets
1XC0236-2T0-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD