1SV234-TB-E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1SV234-TB-E
Manufacturer
onsemi
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
RF DIODE PIN 50V 150MW CP
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Diodes - RF
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diode Type :
PIN - 1 Pair Series Connection
Voltage - Peak Reverse (Max) :
50V
Resistance @ If, F :
5Ohm @ 10mA 100MHz
Power Dissipation-Max :
150mW
Current - Max :
50mA
Capacitance @ Vr, F :
0.23pF @ 50V 1MHz
Operating Temperature :
125°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1SV234-TB-E
onsemi 1SV234-TB-E
PIN - 1 Pair Series Connection 0.23pF @ 50V 1MHz 125°C TJ Tape & Reel (TR) TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
1SV234-TB-E Overview
Designed to operate from a maximum of 50mA volts, this device operates from a maximum current of 50mA volts.The maximum reverse voltage of this device is in accordance with its applicable specifications.
1SV234-TB-E Features
from a maximum current of 50mA volts