1SNK710030R0000
Mfr.Part #
1SNK710030R0000
Description
POW SNK PI-SPRING
Stock
60
In Stock :
60
Din Rail, Channel
Wire Gauge or Range - AWG :
6-20 AWG
Current - IEC :
57A
Factory Lead Time :
5 Weeks
Type :
Feed Through
Stripping Length :
15mm
Flammability Rating :
UL94 V-0
Color :
Orange
Wire Gauge or Range - mm² :
0.5-16mm2
Series :
SNK, ZK
Current - UL :
55A
Number of Levels :
1
Voltage - UL :
600V
Terminal Width :
10.0mm
Voltage - IEC :
1000V