1SNK516064R0000
Mfr.Part #
1SNK516064R0000
Description
POW SNK SCREW
Stock
12
In Stock :
12
Terminal Width :
16.0mm
Current - UL :
140A
Termination Style :
Screw
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Series :
SNK, ZS
Voltage - IEC :
1000V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Positions :
2
Wire Gauge or Range - mm² :
1-50mm2
Material - Insulation :
Polyamide (PA), Nylon
Color :
Black
Current - IEC :
150A
Wire Gauge or Range - AWG :
0-18 AWG
Type :
Feed Through
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Stripping Length :
17mm