199D475X0010A2C1
Mfr.Part #
199D475X0010A2C1
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 10V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Capacitance :
4.7μF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.280 7.11mm
Size / Dimension :
0.173Dia 4.40mm
Manufacturer Size Code :
A
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
10V