199D395X9016B1V1E3
Mfr.Part #
199D395X9016B1V1E3
Description
CAP TANT 3.9UF 10% 16V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Voltage - Rated :
16V
Lead Pitch :
2.54mm
Capacitance :
3.9μF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%