199D336X5025E6V1E3
Mfr.Part #
199D336X5025E6V1E3
Description
CAP TANT 33UF 5% 25V RADIAL
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Leakage Current :
0.005mA
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.339Dia 8.60mm
Length :
8.6mm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Conformal Coated
Tan Delta :
0.08
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±5%
Width :
8.6mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Manufacturer Size Code :
E
Packaging :
Bulk
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Lead Pitch :
5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C