199D335X9050D2V1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
199D335X9050D2V1
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 50V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Lead Pitch :
2.54mm
Published :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
Conformal Coated
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Manufacturer Size Code :
D
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
10.16mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
Radial
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Type :
Through Hole
Height :
14.16mm
Leakage Current :
1.5μA
Series :
TANTALEX®, 199D
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3.3μF
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Package / Case :
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C