199D335X9025B1V1E3
Mfr.Part #
199D335X9025B1V1E3
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 25V RADIAL
Tantalum Capacitors
Leakage Current :
0.0008mA
Tan Delta :
0.06
Height :
11.684mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
5.08mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Radial
Radiation Hardening :
No
Lead Pitch :
2.54mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
JESD-609 Code :
e3
Polarity :
POLARIZED
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Width :
5mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Terminal Shape :
Wire
Manufacturer Size Code :
B
Type :
Conformal Coated
REACH SVHC :
Unknown
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Series :
TANTALEX®, 199D
Capacitance :
3.3μF
Mount :
PCB, Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Length :
5mm