199D335X9020B7V1E3
Mfr.Part #
199D335X9020B7V1E3
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V RADIAL
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Voltage - Rated :
20V
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
3.3μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Tan Delta :
0.06
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Polarity :
POLARIZED
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Height Seated (Max) :
0.398 10.12mm
Lead Pitch :
6.35mm
Leakage Current :
0.0008mA
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Lead Spacing :
0.250 6.35mm