199D335X0025BXV1
Mfr.Part #
199D335X0025BXV1
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 25V RADIAL
Tantalum Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Termination :
Radial
Height Seated (Max) :
0.360 9.14mm
B
Max Operating Temperature :
125°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
3.3μF
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Bulk
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Lead Pitch :
2.54mm