199D335X0025B9V1
Mfr.Part #
199D335X0025B9V1
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer Size Code :
B
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
3.3μF
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.418 10.62mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Lead Pitch :
5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C