199D335X0025B6V1E3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
199D335X0025B6V1E3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
Radial
Width :
5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tan Delta :
0.06
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Conformal Coated
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Series :
TANTALEX®, 199D
Published :
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
B
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.398 10.12mm
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Terminal Shape :
Wire
Length :
5mm
Leakage Current :
0.0008mA
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
3.3μF
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Through Hole
Lead Pitch :
5.08mm