199D226X9025DXB1E3
Mfr.Part #
199D226X9025DXB1E3
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Conformal Coated
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
22µF
D
Termination :
Radial
Height Seated (Max) :
0.460 11.68mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Published :
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
2.54mm
Voltage - Rated :
25V