199D226X0025DXV1E3
Mfr.Part #
199D226X0025DXV1E3
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
Tantalum Capacitors
Width :
6mm
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Length :
6.35mm
Height Seated (Max) :
0.460 11.68mm
Polarity :
Polar
Feature :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Leakage Current :
0.004mA
Dissipation Factor :
8 %
Tan Delta :
0.08
JESD-609 Code :
e3
Series :
TANTALEX®, 199D
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Voltage - Rated :
25V
Lead Pitch :
2.54mm