199D226X0025D6V1E3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
199D226X0025D6V1E3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Manufacturer Size Code :
D
JESD-609 Code :
e3
Polarity :
Polar
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Conformal Coated
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Leakage Current :
0.004mA
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Width :
6mm
Height Seated (Max) :
0.498 12.66mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
Series :
TANTALEX®, 199D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
22µF
Mounting Type :
Through Hole
Length :
6mm
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Dissipation Factor :
8 %
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Pitch :
5.08mm